понедельник, 1 декабря 2014 г.

Поход в библиотеку Академии культуры

             Студенты-музееведы I курса продолжают своё знакомство с условиями учебы и работы в стенах родной академии. В начале ноября мы побывали в библиотеке ХГАК.
      Наталья: Я навчаюся на першому курсі академії культури, тому мені ближче познайомитися  з бібліотекою академії  довелося вперше.
       Ми з групою відвідали її, але вже на цей раз нам детально розповіли, як функціонує  бібліотека. Світлана Василівна   розповідала нам, як користуватися каталогами, а також нам  надали журнали за нашою спеціальністю, які напевно скоро знадобляться нам.
       Хочу сказати, що мені не стільки подобається коли  мені нав’язують журнали і книжки, скільки подобається самій обирати літературу, бо у всіх, як відомо, різні смаки і що можливо в бібліотеці академії. Я не буду розповідати, що я ярий прихильник літератури, але читати мені подобається і навіть після нашого відвідування бібліотеки наступного дня я ходила в нашу бібліотеку, заради однієї книжки щодо моєї курсової роботи, яку на жаль я не знайшла, але мені до рук потрапила стаття автора цієї книги. Статтею я звісно скористалася, але головне не це,головне те,що навіть в бібліотеці ім. В.Г.Короленка   я не знайшла й такої статті, тому наша бібліотека навіть має привілеї.
         Тож не буду довго і нудно розповідати, як мені було цікаво слухати, скажу лише, що  чим більше у читача свободи, тим легше  користуватися всіма відділами бібліотеки.

        Евгения: Библиотека, библиотека, библиотека… Наверное, не самое популярное место среди нынешней молодёжи. Именно поэтому нам и организовали экскурсию в библиотеку нашей Академии. Мы то вроде бы и знали где это, и заходили неоднократно, однако, как оказалось, не так уж и хорошо мы изучили структуру этого книжного хранилища. В целом, достаточно интересное путешествие получилось. Правда, его территориальные рамки оказались весьма миниатюрными. Некоторые особи из нашей группы наконец-то научились отличать читальный зал от абонемента. А лично мне понравились журнальчики, которые разложили на стол специально для нас, но только постеснялась посмотреть их, лишь правым глазом немного заглянула в «Археологію».
После мы отправились в читальный зал. Ну как читальный… На то время там проходила пара, и «радость» преподавателя от нашого посещения просто не знала границ. В читальном зале нам объяснили, что здесь книги брать на руки НЕЛЬЗЯ, а только ксерокс. Интерьер этой интересной комнаты напомнил мне библиотеку в моей школе (обойдусь без сарказма): так же тихо, спокойно и пахнет книгами, только библиотекарь чай не пила. А к завершению нас научили пользоваться электронным каталогом. Право слово, это было так по-детски, чем-то напомнило уроки информатики в младших классах. Я чувствовала себя неучем, который даже компьютерную мышку в руках не держал, поскольку здесь поиск немного отличался от системы поиска в Яндексе. Но у нас всё получилось.
       И кстати, у нас в библиотеке даже диски имеются, самые разные, что меня сильно удивило, а ещё сильнее меня удивили их цены. Так что я, как человек невезучий, брать их не собираюсь, чтобы потом не возвращать их стоимость в пятикратном размере (по Закону Украины).
       В целом, этот экскурс произвёл на меня такое впечатление, что у меня даже нет желания посещать библиотеку Короленко. Ведь всё можно найти у нас, ну…. почти всё. Вот только жаль, что в элетронном зале нельзя сидеть в социальных сетях. Серьёзный недостаток, я бы даже сказала, самый важный. Огромнейшее спасибо сотрудникам нашей Академии за столь увлекательное времяпровождение в таком, казалось бы, не совсем интересном месте. Не сожалею о том, что провела пару по музейному делу здесь, и весьма удовлетворена увиденным и услышанным.

Альбина: У бібліотечній роботі багато, що визначається особистістю бібліотекаря - який він такай і престиж бібліотеки. Саме в нашій бібліотеці працівники підходять творчо до своєї праці, проявляють бажання допомогти кожному відвідувачу. Від цього і залежить розквіт будь-якої бібліотеки. Тому наша скарбниця знань, має великий фонд в якому кожен зможе знайти для себе щось потрібне і цікаве. В читальному залі можна прочитати книги, які не знайдеш в іншій бібліотеці. Також потрібну книгу ти можеш знайти в електронному каталозі. Наша бібліотека - це місце де ми отримаємо знання і потрібну інформацію. Тому запрошую всіх студентів відвідати бібліотеку й отримати море задоволення і інформації.

         Тамила: Опис своїх вражень від відвідування бібліотеки варто почати з того, що нам влаштували невеличку екскурсію й детально розповіли про головні правила користування бібліотекою, а також показали де ми можемо знайти додаткову інформацію у випадку її відсутності  в одному із залів. Тепер ми маємо можливість схематично орієнтуватись й шукати потрібну літературу у відповідному місці: в читальному залі, на абонементі, або ж скористуватися послугою електронного читального залу. Нам навіть показали як користуватися систематизованою програмую пошуку літератури в електронному читальному залі. Звичайно з першого разу всього не запам’ятаєш, але початкові навички ми опанували. В довідково-бібліографічному відділі нам детально розповіли про структуру бібліотеки й видання, які можуть надаватися студентам за необхідності. Завдяки цій екскурсії я гадаю, що ми отримали перше бачення користування бібліотекою академії  і тепер маємо уявлення де шукати потрібні нам книжки та до кого звертатися з питаннями, які виникають в ході опрацювання навчального матеріалу та підготовки до написання курсових робіт. До речі  сама ідея екскурсії бібліотекою порядком здивувала, оскільки до цього жодна із бібліотек, якою мені доводилося користуватися не надавала такої можливості й обмежувалася лише кількома повчаннями щодо того, до кого можна звернутися зі своєю проблемою, бо за їхніми словами пояснення, нажаль, не входять до обов’язків.

        Елена:  В листопаді ми з групою та нашим куратором відвідали студентську бібліотеку. В нашій бібліотеці я отримувала підручники, але для підготовки до  семінарів і модулів,  чомусь, обирала бібліотеку  ім. Короленка.
        В бібліотеці нас зустріла Світлана Василівна, яка дуже цікаво і докладно розповіла про фонди, відділення бібліотеки, та й взагалі, як цим всім користуватися. На столі, за яким ми сиділи, лежало багацько цікавих книг та журналів з музейної справи та археології (вже 12. листопада я побігла до читальної зали та набрала кучу  журналів).  Після розповіді ми пішли оглянути читальну залу. На жаль,  там була пара і нам не вдалося ознайомитися з цим детально. Поруч з Читальною залою знаходиться Інтернет зал. Туди ми теж завітали й  там нам зачитали  правила, які не можна порушувати й навчили користуватися  пошуковими базами.
      Йдучи до бібліотеки, я не надіялась на те, що мені буде цікаво. Я помилилась. В студентській бібліотеці дуже гарні  та привітні люди, які відразу  допоможуть, якщо щось буде незрозумілим. До того ж  нею зручніше користуватися: не потрібно чекати 30 хв. поки  принесуть книгу.
     Я вдячна  бібліотечному відділенню за те, що вони запросили нас на екскурсію!


Виктория: По правде говоря, для меня предложение пойти на экскурсию в библиотеку нашей Академии показалось странным, ведь мы уже не однократно ее посещали. Казалось, что ничего нового уже не узнаем. Однако все оказалось иначе. Наша группа предельно внимательно слушала экскурсоводов (сотрудников библиотеки), и все без исключения остались довольными. Нужно сказать большое спасибо работникам нашей библиотеки за их интересную работу, которая бесспорно приносит много пользы нашим студентам.
Алексей: Очень полезной для меня стала экскурсия по библиотеке. Мы узнали, как найти нужную книгу среди прочих, и как именно оформить ее для чтения в читальном зале, или чтобы взять для чтения дома. Нас ознакомили с тем, как пользоваться картотекой, и с электронной системой картотек. Так же нас познакомили с руководителями и персоналом университетской библиотеки.
Сразу оговорю, что идти в библиотеку, находящуюся в главном корпусе ХГАК, - дело, достойное крестового похода. После недолгой регистрации, при получении читательского билета перед вами открывается необъятный книжный ресурс.
В библиотеке сама атмосфера помещения – храма духовности и книг настраивает на серьезность, величие, высокую мораль, нравственность и жажду знаний. На стеллажах, полках мирно покоятся любимые чудесные книги, которые так и просятся к нам в руки, чтобы мы прочитали их, набрались у них знаний, премудрости, преобразований, расширили свой кругозор и направили свою жизнь, близких, общества в правильное русло вечности, духовности, веры и благопристойности. Библиотека Харьковской государственной академии культуры это место, где мы можем отыскать: прежде всего учебные пособия по гуманитарным, социальным, естественным, техническим и юридическим наукам; монографии, сборники научных трудов, энциклопедии, художественную и справочную литературу ведущих издательств, а так же различные периодические издания.
Целью библиотеки является обеспечение студентов и преподавателей доступом к научной, учебной литературе и научной периодике для эффективного информационно-библиотечного сопровождения учебного процесса.


Ирина: Недавно, мы с группой ходили в библиотеку нашей Академии Культуры. Если честно, мне казалось, что в ней находится очень мало информации, но как оказалось, я ошибалась. В нашей библиотеки можно найти книги, которых нету даже в библиотеке им. Короленка. Также я подробней узнала о структуре библиотеки, о том как все связано между собой и как оно работает. Я узнала о том как можно различными способами найти определенного автора или статью. Теперь, когда мне понадобится какой-либо материал, я смогу легко его отыскать.

Комментариев нет:

Отправить комментарий